Nasze marki

PETITE CUISINE

Misją producenta Petite Cuisine jest produkcja najwyższej jakości naturalnej żywności dla zwierząt domowych.  Surowce do produkcji karmy, w tym tuńczyki, pozyskiwane są z dbałością o bezpieczeństwo środowiska i z uwzględnieniem programu Delfin Safe Earth Island Institute (Bezpieczny dla delfinów), który zakłada, że tuńczyki pozyskiwane są zgodnie z zasadą zrównoważonych połowów czyli z zasadą minimalizacji przypadkowych przyłowów delfinów. Nie stosuje się produktów genetycznie zmodyfikowanych – karmy są wolne od GMO. Zdrowie zwierząt domowych jest sprawą najwyższej wagi, co znajduje odzwierciedlenie w wyborze składników i metod ich przetwarzania. Jak mówią twórcy marki Petite Cuisine:  „Sukces rynkowy mierzy się nie tylko wzrostem sprzedaży ale także ilością rozmów i listów, które otrzymujemy od zadowolonych właścicieli szczęśliwych zwierząt domowych. Cieszy nas, że dbający o swoich pupili właściciele wiążą ich znakomitą kondycję ze stosowaniem naszych produktów”.

 

Zasada zrównoważonych połowów Delfin Safe

TM Producent Petite Cuisine jest zarejestrowany w amerykańskim Earth Island Institute (EII) www.earthisland.org jako realizujący program bezpieczny dla delfinów /Delfin Safe/ Delfin Friendly, którego uczestnicy deklarują minimalizację ofiar śmiertelnych wśród delfinów, które są  przypadkowym połowem podczas połowów tuńczyków. Do produkcji puszek wykorzystuje się tuńczyki bonito (gatunek, który szybko się odradza, ponieważ jest płodny i szybko rośnie), które zostały złowione z wykorzystaniem bezpiecznych zasad połowu i respektujących zasadę zrównoważonych połowów. Inne gatunki ryb oraz krewetki i kraby wykorzystywane w produkcji karmy pochodzą z połowów w tych regionach świata, które nie są identyfikowane jako przełowione, dla każdego gatunku wykorzystywanego w produkcji.

GO CARE i GO CARE ROYAL

Marka zrodziła się ze świadomości, że lepiej zapobiegać niż leczyć czyli w zdrowej karmie zdrowie ciała. Dlatego karmy Go Care i Go Care Royal to karmy kategorii Premium i Super Premium czyli do zdrowia przez karmę optymalnej jakości.

Go Care Royal jako karma kompletna, zrównoważona, optymalnej jakości to:

  • Karma kompletna – Termin „kompletna karma” został zdefiniowany przez prawo i oznacza, że istnieją wymogi określające kompozycję karmy tak aby zaspokajała 100% dziennego zapotrzebowania psa i kota na niezbędne składniki odżywcze na danym etapie jego życia.
  • Zawierająca optymalnej jakości składniki w optymalnych, zrównoważonych proporcjach.
  • Przestrzegająca obowiązujących, europejskich i amerykańskich, norm żywienia i prawa paszowego.

 

Najwyższą jakość zapewniają weterynarze

Receptury są tworzone i rozwijane oraz kontrolowane przez weterynarzy – specjalistów w zakresie żywienia zwierząt domowych.  Jakość karmy potwierdzają psy i koty – testujące je za zgodą swoich właścicieli i pozostające pod stałą kontrolą weterynarzy producenta karmy Vital Petfood Group.

 

Vital Petfood Group to duński producent kompletnej suchej karmy dla kotów i psów. Wszystkie produkty Vital Petfood Group – Go Care i Go Care Royal powstają w 3 własnych jednostkach produkcyjnych firmy, w których proces produkcji przebiega przy stałej kontroli jakości i pod ścisłym nadzorem lekarza weterynarii. Ostateczna receptura karm jest rezultatem wieloletniej pracy badawczej zespołu VPG, prowadzonego przez doświadczonego i praktykującego lekarza weterynarii. Firma stosuje w procesie produkcji standardy Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem

Żywności ISO 22000 i jest dumna z uzyskanego certyfikatu BRC Food Standard (British Retail Consortium). Jego przyznanie oznacza, że producent żywności stosuje dobre praktyki produkcyjne i wykorzystuje system zarządzania jakością dla spełnienia wyśrubowanych normy i wymagań  jakościowych. Karmy powstają w zgodności z wymaganiami NRC, FEDIAF i NPFA i AAFCO.